O MIRABAI CEIBA

Veškerou hudbou Mirabai Ceiba prostupuje jemný a zároveň pronikavý duch. Hladivé zvuky harfy, klavíru a kytary doprovází láskyplně se proplétající hlasy zpěváků a jemná božská atmosféra. Jejich koncerty jsou společnou oslavou míru a lásky. Tato radostná setkání ztělesňují hlubokou víru dua v hudbu jako univerzální jazyk, který spojuje národy, kultury a tradice celého světa.
 
Hudební duo MIRABAI CEIBA tvoří kytarista/zpěvák Markus Sieber a zpěvačka/harfenistka a pianistka Angelika Baumbach. Oba pocházejí z odlišných koutů světa. Markus má kořeny ve východním Německu, Angelika je dcerou mexické matky a německého otce a vyrůstala v malé vesničce nedaleko Mexico City.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Markus s Angelikou se poprvé setkali na pouličním hudebním festivalu „Edinburgh Fringe“ ve Skotsku a rychle sedo sebe zamilovali. Markus se v té době úspěšně věnoval herectví, zatímco Angelika cestovala po světě jako zpěvačka a skladatelka písní. Nový pár se pak rozhodl sdílet svoji lásku se světem skrze povznášející hudbu, prostoupenou spiritualitou, něhou a krásou.
 
Angelika a Markus spolu vytvořili nový podmanivý styl světové posvátné hudby, ve které se mísí gurmukhi mantry z tradice kundalini jógy spolu s originálními písněmi v angličtině a španělštině, které nezapřou vliv původních Američanů a čerpají slova moudrosti od mistrů, jako jsou Rúmí, Thich Nhat Hanh, Guru Nának a Yogi Bhajan.
 
Prostřednictvím mistrně utvořených nahrávek, jako například na CD „A Hundred Blessings“ (Sto požehnání), splétá duo 
Mirabai Ceiba okouzlující tapisérii, jež v sobě propojuje tyto různé vlivy a zdroje. Hudbu Mirabai Ceiba člověk vnímá jako bohatý dar vesmíru. Při koncertech zve duo všechny přítomné, aby se zapojili do společného zpěvu v duchu milosrdné lásky a jednoty.I samotné jméno Mirabai Ceiba vyjadřuje vlivy Indie a původní Latinské Ameriky. Mirabai (1498-1547) byla hinduistická mystická zpěvačka. Její písně vyjadřují touhu po tom, aby se osobní „já“ sjednotilo s univerzálním „já“, které ztělesňuje Krišna. Pro Angeliku a Markuse znamená jméno Mirabai „zkoumání, oddanost a inspiraci ve všech rozličných aspektech božství.“ Ceiba je posvátný strom Latinské Ameriky, který se nikdy neporáží a dorůstá velké výšky. 
 
"Přejeme si, aby naše hudba byla jako strom Ceiba", říkají Markus spolu s Angelikou,
 "hluboce zakořeněný v Matce Zemi a s větvemi vztahujícími se do výšky i šířky k Otci Nebi".